Menu Zamknij

Witam,

W poniższym wpisie przedstawię opis bezpłatnego wybijania NFT na najpopularniejszych do tego przeznaczonych platformach.
Całość tekstu jest tłumaczeniem artykułu „Mint NFT for free” z platformy giełdowej ByBit z sekcji Edukacja.

Jeśli nie masz jeszcze konta na giełdzie ByBit to w prosty sposób możesz je założyć pod poniższym linkiem:
https://partner.bybit.com/b/kryptoekipa

Jak wymintować za darmo własne NFT?

Pomimo że NFT straciło ostatnio na swojej popularności, nadal posiada dużą społeczność zarówno twórców jak i inwestorów a niektóre NFT wciąż osiągają zawrotne wyceny rzędu milionów dolarów. Każdy chce wymintować NFT, ale nie każdy może sobie na to pozwolić ze względu na nieraz osiągające kosmiczną wysokość opłaty za gaz.

Ale czy wiesz że możesz także wymintować własne NFT za darmo? W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom mintowania za darmo i bez obaw o opłaty za gaz.

Czym jest NFT?

NFT są to tzw. niewymienialne tokeny, czyli cyfrowe dane reprezentujące własność i których nie można zastąpić innym aktywem cyfrowym. NFT może przybierać różną formę, może być muzyką, materiałem video, dziełem sztuki, czy rysunkiem, ale w dzisiejszych czasach najwięcej emocji wywołuje używanie technologii do sprzedaży cyfrowej sztuki.

Rosnąca popularność NFT przyciągnęła wielu twórców i artystów do technologii blockchain, która daje zupełnie nowe możliwości zarabiania na swoich talentach. Np. Artysta Beeple, jedno ze swoich dzieł sprzedał na aukcji Christie za 69 milionów dolarów.

Minting NFT to proces unikalnego publikowania tokena na blockchainie, aby następnie można go było zaprezentować i np. potem sprzedać. Minting NFT polega na przekształceniu pliku cyfrowego w zasób cyfrowy poprzez publikowanie tokena na blockchainie, aby móc go potem np. kupić lub sprzedać.

Rynki NFT rozrosły się w bardzo szybkim tempie i codziennie wymieniane są niezliczone ilości plików cyfrowych. Jednak kupowanie, sprzedawanie czy wysyłanie NFT zazwyczaj wiąże się z wysokimi opłatami za gaz. W rzeczywistości średni koszt wymintowania NFT może czasem wynieść nawet 500$ na OpenSea. Chociaż Nifty Gateway stworzył smartcontract obniżający znacząco opłaty, to kto z nas nie wolałby móc sprzedawać swoich dzień NFT bez opłat?

Mintowanie NFT za darmo

Blockchain to zdecentralizowane sieci, które nie są własnością żadnego organu centralnego. Górnicy utrzymują NFT twórców, sieć i mennicę przy użyciu mocy obliczeniowej i zasobów, otrzymując w zamian opłaty za gaz jako zachętę.

Być może zastanawiasz się jak to jest że za wybijanie NFT naliczane są opłaty, to w jaki sposób można sprzedawać je za darmo?

Aby ograniczyć koszta opłat za gaz, możesz spróbować tzw. “Lazy minting”, gdzie NFT jest dostępny poza blockchainem i wybijany jest dopiero po sprzedaży, co oznacza że koszta mintingu przechodzą na kupującego. Najbardziej preferowane rynki NFT do mintowania za darmo to OpenSea i Rarible. Chociaż Mintable jest mniej popularną platformą, umożliwia również wybijanie NFT za darmo z opcją “Easy Minting” która tworzy NFT bez użycia gazu.

Czym jest OpenSea?

OpenSea to pierwszy i jednocześnie największy rynek NFT, na którym można kupować i sprzedawać dowolne towary cyfrowe w postaci aktywów przechowywanych na Blockchainie. OpenSea aktualnie obsługuje łańcuchy takie jak Ethereum, Polygon i Solana koncentrując się na rozwijaniu rynku dla twórców, kupujących i sprzedających.

Tworzenie NFT na OpenSea jes bezpłatne, ale sprzedaż już nie. Rynek OpenSea pobiera od sprzedawców dwie opłaty zanim będą mogli oni sprzedawać swoje NFT na platformie. Pierwsza opłata jest pobierana podczas inicjalizacji konta w cenie od 70 do 300$. Druga opłata w wysokości od 10 do 30$ jest wymagana, aby umożliwić OpenSea dostęp do NFT. Ta platforma jest jedną z najbardziej zaufanych i preferowanych przez użytkowników NFT.

Jak wymintować NFT za darmo na OpenSea?

Postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem krok po kroku, aby wybić swój pierwszy NFT na OpenSea za darmo.

 1. Utwórz portfel Metamaska
  MetaMask homepage to create a MetaMask wallet account
 2. Utwórz konto na OpenSea i połącz z portfelem
  Linking MetaMask wallet to OpenSea
 3. Skonfiguruj swoją kolekcję NFT
  Creating an NFT collection on OpenSea by filling in the required information
  Przejdź do ikony profilu w prawym górnym rogu i kliknij “My collections”. Następnie utwórz pojedynczy NFT poprzez “Create” lub całą kolekcję poprzez “Create a collection”. Wypełnij odpowiednie pola – Imię, Nazwisko, Logo, Opisy, Cenę, Tantiemy itp.
   
 4. Wybierz sieć Polygon
  Ponieważ koszty gazu Ethereum mogą być wysokie, pamiętaj, aby na tym etapie przejść do sieci Polygon, aby proces wybijania był wolny od gazu.
  Selecting Polygon Network
 5. Zacznij wybijanie
  Rozpocznij wybijanie NFT, klikając kolekcję, a następnie opcję “Add item”. To otworzy formularz. Prześlij fragment multimediów, który chcesz przekonwertować na NFT i kliknij “Create”.
  Click on Create and wait for the NFT to be minted

No i gotowe. Właśnie wygenerowałeś swój pierwszy NFT w sieci Polygon, bez ponoszenia opłat za gaz. Jeśli chcesz sprzedać tego NFT, kliknij “Sell” i przeprocesuj. 

Czym jest Rarible?

Rarible to platforma oparta na Ethereum, która ułatwia tworzenie i sprzedaż zasobów cyfrowych na blockchainie. Rarible to zarówno rynek, jak i sieć zbudowana na Ethereum, która ułatwia handel między nimi. Posiada nawet własny token $RARI zarządzany na sieci ERC-20, który pozwala właścicielom tokena proponować różne ulepszenia dla rynku.

Jak wymintować NFT za darmo za pomocą Rarible?

Aby stworzyć NFT za darmo na Rarible, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do ich oficjalnej strony internetowej http://rarible.com/ kliknij “Sign In” i połącz swoje konto w portfelu kryptograficznym.
  Official website homepage of Rarible
 2. Następnie kliknij “Create” i wybierz typ NFT, który chcesz utworzyć, Pojedynczy lub Wielokrotny. Jeśli chcesz utworzyć kolekcję, wybierz Wiele. Prześlij obraz(y) i wypełnij wszystkie informacje — tytuł, opis i cenę — aby wybić swój NFT.
  Click on Create and fill in the required information
 3. Następnym krokiem jest wybór rodzaju bicia NFT. Aby włączyć “Lazy Minting” na Rarible, przełącz się na “Free minting”.
  Switch on Free minting to mint for free
 4. Kliknij na “Create Item” i podpisz autoryzację za pomocą swojego portfela. No i gotowe.
  Click on Create item once you’ve filled in your information

  Kiedy twój NFT zostanie sprzedany na Rarible, zostanie wybity, co automatycznie przenosi opłaty za gaz na kupującego.

Czym jest Mintable?

Mintable to kolejna platforma oparta na Ethereum. To, co odróżnia ją od innych, to fakt, że proces tworzenia NFT jest nie tylko darmowy bez użycia gazu, ale i bardzo łatwy, dzięki czemu jest idealną platformą dla początkujących użytkowników. Jeśli chodzi o opłaty to jedyną jest 5% prowizji od sprzedaży.

Jak wymintować NFT za darmo za pomocą Mintable?

Aby stworzyć NFT za darmo na Mintable, wykonaj następujące kroki:

 1. Odwiedź oficjalną stronę https://mintable.app/. Zarejestruj się i utwórz konto na Mintable.
  Homepage of the official website, Mintable
 2. Po zakończeniu rejestracji połącz swój portfel z Mintable. Następnie kliknij “Mint”.
  Click on Mint after signing up
 3. Będziesz mieć możliwość stworzenia nowego przedmiotu po kliknięciu “Mint”. Następnie wybierz jedną z dostępnych opcji wybijania. Wybierz “Easy Minting” który automatycznie pomoże Ci stworzyć NFT za darmo i bez opłat za gaz.
  Create a new item in Easy mode
 4. Podaj szczegóły dotyczące NFT i prześlij plik cyfrowy, który chcesz tokenizować. Po wykonaniu tych kroków kliknij “List this item”.
 5. Podpisz transakcję, aby wystawić swoje NFT na sprzedaż i gotowe. Twój NFT będzie wylistowany i dostępny do sprzedaży w Mintable Gasless Shop. 

Jak sprzedać swoje NFT?

Po wybiciu NFT następnym krokiem jest promowanie go za pomocą systematycznego planu marketingowego, który pomoże Ci dotrzeć do potencjalnych nabywców. Rynek kryptowalut i NFT jest mocno przesycony ilością tego wszystkiego, dlatego ważne jest, aby kupujący znaleźli Twoje dzieło i kupili je. Po wypuszczeniu swojego NFT jest niezbędne by rzucić informację w świat. Poniższe punkty mogą Ci pomóc, w celu dotarcia do kolekcjonerów NFT. 

Zbuduj społeczność

Społeczność odgrywa znaczącą rolę w każdym internetowym biznesie. A w przypadku sztuki cyfrowej, budowanie społeczności, w której możesz rozmawiać ze swoimi fanami, wchodzić w interakcje i angażować ich w projekt jest niezbędne.

Ciągłe zaangażowanie w społeczność może pomóc we wzroście wyceny NFT. Twoja kolekcja powinna być głównym tematem dyskusji wśród społeczności, jeśli nie czujesz się na siłach lub brakuje Ci czasu, możesz posiłkować się community managerami, którzy często wykonują tę pracę za twórców.

Promuj swoje NFT

Promowanie własnej sztuki to nie jest zadanie na jeden dzień. Musisz tworzyć szum wokół swojej kolekcji w społeczności, aby wciąż utrzymywać i zwiększać ruch wokół projektu i pomagać osiągać swoim NFT coraz wyższe wyceny. Promocję NFT można przeprowadzić na dostępnych platformach społecznościowych, aby zaangażować wielu użytkowników ze swojej społeczności. Natomiast korzystając z narzędzi takich jak Kalendarz NFT, możesz wyjść z kolekcją jeszcze dalej.

Handluj swoimi NFT na ByBIt NFT Marketplace już teraz
https://www.bybit.com/en-US/nft/

Kalendarz NFT (https://nftcalendar.io/)

Jako początkujący twórca NFT, Twoim pierwszym krokiem w kierunku promowania własnej kolekcji powinien być kalendarz NFT, który możesz wykorzystać do budowania szumu wokół dropów i giveawayów Twoich NFT. Kalendarz umożliwia bezpłatne tworzenie wydarzeń i skonfigurowanie kalendarza na datę wydania Twojej kolekcji. Wypełnij wszystkie wymagane informacje o swojej sztuce i prześlij je. Twoje wydarzenia będą wyświetlane w sekcji nadchodzących wydarzeń w kalendarzu.

Używaj social mediów

Media społecznościowe to bez wątpienia najskuteczniejsze narzędzie do marketingu NFT dzisiejszych czasów. Nie ma tutaj znaczenia, jakim budżetem promocyjnym dysponujesz, jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności marketingowe. Platformy takie jak Medium, Instagram, Reddit, Twitter (najpopularniejszy na rynku krypto), DIscord i TikTok mogą być kluczowe w promowaniu Twoich NFT online.

Współpracuj z influencerami w celu promowania swojej sztuki

Ostatnie dziesięciolecie to bez wątpienia czas influencerów którzy wyznaczają nowe trendy, a współprace z nimi pozwolą dotrzeć Twoim dziełom do większej ilości osób i zwiększyć świadomość na temat Twojego produktu.co z pewnością przyczyni się do znacznego zwiększenia ruchu i rozpoznawalności na początku Twojej drogi.

Podsumowanie

Jeśli jesteś twórcą cyfrowej sztuki, zapoznaj się z tym tematem i wymintuj sztukę NFT na próbę, aby sprawdzić, czy to Cię interesuje. Jeśli uznasz że to jest tak samo wciągające, jak Twoje grafiki, możesz również przetestować inne rynki NFT, które pobierają opłaty za gaz, ale które również zapewniają dobre zwroty. Kto wie być może staniesz się kolejnym Pakiem albo Beeplem (najbardziej rozpoznawalni i cenieni twórcy cyfrowej sztuki).

 

Tekst tłumaczony z oryginału na język polski przez Kryptokoksa, jeśli treść Ci się podobała i chcesz docenić moją pracę zapraszam do obserwowania mojego twittera:
https://twitter.com/KryptoKoks_

Zapraszam również na twittera KryptoEkipy
https://twitter.com/KryptoEkipa

Ponadto jeżeli masz jakieś pytania dotyczące rynku kryptowalut, trendów, projektów, zapraszam Cię na naszą grupę telegramową „Edukacja” oraz “Hydepark”
https://t.me/KryptoekipaEdukacja
https://t.me/hydeparkkryptoekipa

Pozdrawiam
KryptoKoks

Opublikowano wNasi Partnerzy

Podobne wpisy

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie. Zobacz więej
Ustawienia cookies
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Save settings
Ustawienia cookies